Athletes & Results

Table Tennis Singles - Men Manchester 2002

Select an option below to search the CGF archive database (1930-2014) for:

* Required
Clear
* Required
* Required
Clear
* Required
Clear
* Required
* Required
Clear
* Required
Clear
* Required
Clear

Table Tennis Singles - Men Manchester 2002

Position Name Country Result
1 - Gold Segun Moses Toriola Nigeria
2 - Silver Johnny Huang Canada
3 - Bronze Chetan Panduranga Baboor India
3 - Bronze Yong Jun Duan Singapore
5 Alex Perry England QF
5 Matt Syed England QF
5 Gareth Herbert England QF
5 Tai Yong Zhang Singapore QF
- Shannon Douglin Barbados
- Trevor Farley Barbados
- Kevin Farley Barbados
- Robert Roberts Barbados
- Essomba Owona Cameroon
- Stavros Tsouderos Cyprus
- George Televantos Cyprus
- Julius Timothy Dominica
- Brett Stephen Dominica
- Peter Moo Young Jamaica
- Christopher Marsh Jamaica
- Gavin Hylton Jamaica
- Fahd Abdul Daim Kenya
- Victor Ouko Kenya
- Parit Shah Kenya
- Kevin Reo Kiribati
- Tokannata Ioatene Kiribati
- Choy Freddy Kiribati
- Maboee Nthejane Lesotho
- Ramokanate Mohatlane Lesotho
- Monyooe Taole Lesotho
- Ibrahim Shiuree Maldives
- Mifzal Ahmed Maldives
- Ali Rasheed Maldives
- Ravi Bhurton Mauritius
- Ganeshan Desscann Mauritius
- Adrian Albert St. Lucia
- Desmond Shallow St. Vincent & The Grenadines
- Kerry Pierre St. Vincent & The Grenadines
- Kumani Finch St. Vincent & The Grenadines
- Deighton Calistus Doncarl King St. Vincent & The Grenadines
- Niall Cameron Scotland
- Stewart Crawford Scotland
- Courtney Pugh Trinidad & Tobago
- Anthony Corbin Trinidad & Tobago
- Alan Puga Resture Tuvalu
- Teokila Maleko Tuvalu
- Paul Mutambuze Uganda
- Andrew Gita Uganda
- Stephen Jenkins Wales
- Owen Griffiths Wales
- Hubert Sylvain Noah Essomba Cameroon 1st round
- Andreas Tziambos Cyprus 1st round
- Patrick Sahajasein Mauritius 1st round
- Shane Laugesen New Zealand 1st round
- Monday Merotohun Nigeria 1st round
- Saraju Saka Nigeria 1st round
- Daryl Strong Northern Ireland 1st round
- Andrew Dennison Northern Ireland 1st round
- Asim Qureshi Pakistan 1st round
- Gavin Rumgay Scotland 1st round
- Yew Fai Sen Singapore 1st round
- Xiao Li Cai Singapore 1st round
- Reeza Burke Trinidad & Tobago 1st round
- Brett Clarke Australia 2nd round
- William Henzell Australia 2nd round
- Russell Lavale Australia 2nd round
- Trevor Brown Australia 2nd round
- John Tawadrous Australia 2nd round
- Faazil Kassam Canada 2nd round
- Pradeebani Peter-Paul Canada 2nd round
- Terry Young England 2nd round
- Sourav Chakraborty India 2nd round
- Raman Subramanian India 2nd round
- Soumyadeep Roy India 2nd round
- Subhajit Saha India 2nd round
- Andrew Hubbard New Zealand 2nd round
- Peter Jackson New Zealand 2nd round
- Jonathan Cowan Northern Ireland 2nd round
- Adam Robertson Wales 2nd round
- Bence Csaba Canada 3rd round
- Andrew Baggaley England 3rd round
- Aaron Li New Zealand 3rd round
- Sau Ayemojuba Nigeria 3rd round
- Nosiru Kazeem Nigeria 3rd round
- Euan Walker Scotland 3rd round
- Dexter St Louis Trinidad & Tobago 3rd round
- Ryan Jenkins Wales 3rd round