Athletes & Results

Canada Victoria 1994

Select an option below to search the CGF archive database (1930-2014) for:

* Required
Clear
* Required
* Required
Clear
* Required
Clear
* Required
* Required
Clear
* Required
Clear
* Required
Clear

Canada Victoria 1994

Sport / Event Athlete / Team Result
Athletics
10000m - Men Paul McCloy 30:09.91 mins
10000m - Men Brendan Matthias dnf mins
10000m - Men Peter Fonseca 29:14.85 mins
10000m - Women Carol Montgomery dnf mins
10000m - Women Ulla Marquette 33:16.29 mins
10000m - Women Lioudmila Alexeeff 33:33.59 mins
100m - Men Bruny Surin 10.30, 6th SF1 sec
100m - Men Glenroy Gilbert 10.11 sec
100m - Men Robert Esmie 10.42, 5th QF1 sec
100m - Women Dionne Wright 11.88, 6th ht2 sec
100m - Women Simone Tomlinson 11.74, 5th ht4 sec
100m - Women Karen Alicia Clarke 11.69, 7th SF1 sec
100m Hurdles - Women Leslie Estwick 13.51, 5th ht2 sec
100m Hurdles - Women Lesley Catherine Tashlin 13.85 sec
100m Hurdles - Women Donalda Duprey 13.75 sec
10km Walk - Women Janice Leslie McCaffrey 44:54 mins
10km Walk - Women Alison Baker 51:28 mins
10km Walk - Women Holly Gerke 45:43 mins
110m Hurdles - Men Tim Kroeker 13.93 sec
110m Hurdles - Men Adrian Woodley 14.50, 6th ht1 sec
110m Hurdles - Men Dion Trowers 14.89, 6th ht2 sec
1500m - Men Kevin Sullivan 3:36.78 mins
1500m - Men Graham Hood 3:41.23 mins
1500m - Men Kenneth MacDonald 3:50.15, 10th SF1 mins
1500m - Women Robyn Adair Meagher 4:13.91 mins
1500m - Women Leah Marlee Pells 4:10.82 mins
1500m - Women Paula Schnurr 4:09.65 mins
200m - Men Peter Ogilvie 21.05, 7th QF2 sec
200m - Men Atlee Mahorn 21.07, 7th QF1 sec
200m - Men Ricardo Greenidge 21.43, 7th SF2 sec
200m - Women France Gareau 23.73, 8th SF2 sec
200m - Women Stacey Bowen 23.35, 5th SF1 sec
200m - Women Marie Twumasi 24.31, 6th ht1 sec
3000m - Women Robyn Adair Meagher 8:45.59 mins
3000m - Women Angela Chalmers 8:32:17 (GR)
3000m - Women Leah Marlee Pells 9:03.66 mins
3000m Steeplechase - Men Graeme Vincent Fell 8:23.28 mins
3000m Steeplechase - Men Joel Bourgeois 8:31.19 mins
3000m Steeplechase - Men Zeba Crook 8:57.24 mins
30km Walk - Men Timothy Berrett 2:08:22 hours
30km Walk - Men Martin St.Pierre 2:11:51 hours
4 x 100m Relay - Men Canada 38.39 sec
4 x 100m Relay - Women Canada 45.15 sec
4 x 400m Relay - Men Canada 3:07.81 mins
4 x 400m Relay - Women Canada 3:32.52 mins
400m - Men Byron Goodwin 48.11, 8th QF2 sec
400m - Men Mark Graham dsq ht3 sec
400m - Men Rayton Archer 47.72, 8th QF3 sec
400m - Women Alanna Yakiwchuck 54.53, 5th ht1 sec
400m - Women Andrea Pinnock 54.47, 4th ht2 sec
400m Hurdles - Men Monte Raymond 51.84, 5th ht3 sec
400m Hurdles - Men Thomas Joseph Zverina 52.44, 6th ht2 sec
400m Hurdles - Men Laurent Birade dq ht1 sec
400m Hurdles - Women Donalda Duprey 55.39 sec
400m Hurdles - Women Jillian McDermid 59.34, 6th ht2 sec
400m Hurdles - Women Karlene Haughton 57.00 sec
400m Hurdles - Women Erica Peterson 60.31, 7th ht1 sec
5000m - Men Jeffrey Schiebler 13:50.26 mins
5000m - Men Jason Bunston 13:50.65 mins
5000m - Men Christian Weber 13:57.41 mins
800m - Men William Best 1:49.97, 6th SF1 mins
800m - Men Michael Nootebos 1:49.93, 8th SF2 mins
800m - Women Charmaine A. Crooks 2:02.35 mins
800m - Women Victoria R. Lynch-Pounds 2:05.70, 4th ht3 mins
800m - Women Jean Fletcher 2:07.30, 5th ht1 mins
800m Para Sport Wheelchair - Men Jeff Adams 1:44.94 (GR)
Decathlon - Men Michael Cameron Smith 8326 hours
Decathlon - Men Richard Hesketh 6999 hours
Decathlon - Men Gregory Turner 6360 hours
Discus Throw - Men Raymond Lazdins 55.60 m
Discus Throw - Men Richard Misterowicz 52.28 m
Discus Throw - Men Alex Stanat 51.90 m
Discus Throw - Women Theresa Brick 52.12 m
Hammer Throw - Men Ian Maplethorpe 62.76 m
Hammer Throw - Men John Stoikos 64.62 m
Hammer Throw - Men Boris Stoikos 65.84 m
Heptathlon - Women Catherine Louise Bond-Mills 6193 points
Heptathlon - Women Kendall Matheson 4539 points
Heptathlon - Women Kim Vanderhoek 5467 points
High Jump - Men Charles Lefrancois Q 2.15 m
High Jump - Men Richard Duncan 2.25 m
High Jump - Men Cory Siermachesky 2.28 m
High Jump - Women Leslie Estwick 1.80 m
High Jump - Women Corinna Wolf 1.75 m
High Jump - Women Sara McGladdery 1.85 m
Javelin Throw - Men Louis Brault 66.76 m
Javelin Throw - Men Graham Morfitt 66.96 m
Javelin Throw - Men Lawrence Steinke 68.14 m
Javelin Throw - Women Valerie Tulloch 57.26 m
Javelin Throw - Women Stephanie Proctor 49.18 m
Javelin Throw - Women Isabelle Surprenant 52.32 m
Long Jump - Men Trevino Betty Q 7.16 m
Long Jump - Men Brian Thomas 7.59 m
Long Jump - Men Ian James 7.93 m
Long Jump - Women Leslie Estwick 6.21 m
Long Jump - Women Catherine Louise Bond-Mills 6.01Q m
Long Jump - Women Nicole Devonish 5.02Q m
Marathon - Men Carey Nelson 2:16:52 hours
Marathon - Men Peter Kevin Maher dnf hours
Marathon - Men Bruce Deacon 2:18:46 hours
Marathon - Women Carole Rouillard 2:30:41 hours
Marathon - Women Lizanne Bussieres 2:31:07 hours
Marathon - Women Danuta Bartoszek 2:40:44 hours
Pole Vault - Men Owen Clements 5.00 m
Pole Vault - Men Jeffrey Miller 5.20 m
Pole Vault - Men Curtis Heywood 5.30 m
Shot Put - Men Peter Dajia 16.26 m
Shot Put - Men Scott Cappos 18.35 m
Shot Put - Women Erin Breaugh 14.25 m
Shot Put - Women Shannon Kekula-Kristiansen 14.98 m
Shot Put - Women Georgette Reed 16.45 m
Triple Jump - Men Richard Duncan Q 15.65 m
Triple Jump - Men Edrick Floreal 16.61 m
Triple Jump - Men George Wright Q m m
Badminton
Doubles - Men Canada
Doubles - Men Canada 1/8F
Doubles - Mixed Canada 1/16F
Doubles - Mixed Canada 1/16F
Doubles - Mixed Canada 1/16F
Doubles - Mixed Canada 1/16F
Doubles - Women Canada
Doubles - Women Canada
Singles - Men Iain Sydie 1/8F
Singles - Men Jamie Dawson QF
Singles - Women Denyse Julien QF
Singles - Women Heather Poole 1/16F
Singles - Women Sian Deng
Boxing
51kg - Men Chris Scott
54kg - Men Claude Lambert
57kg - Men Casey Patton
60kg - Men Michael Strange
63.5kg - Men Jamie Pagendam
67kg - Men Wald Flemming
71kg - Men Allan Bayne
75kg - Men Rowan Donaldson
81kg - Men Dale Brown
91kg - Men Stephen Gallinger
over 91kg - Men Shane Hinton
under 48kg - Men Domenic Filane
Cycling Road
Road Race - Men Gordon Harold Fraser 5:02.02
Road Race - Men Jeff Barnes 5:02:04
Road Race - Men Czeslaw Lukaszewicz 4:59:53
Road Race - Men Jacques Landry dnf
Road Race - Women Alison Sydor 2:50:17.45
Road Race - Women Linda Jackson 2:48:34.75
Road Race - Women Susan Palmer-Komar 2:50:17
Road Race - Women Lesley A Tomlinson 2:50:23
Team Time Trial - Men Canada 1:59:08.77 hours
Team Time Trial - Women Canada 1:04:18.92 mins
Cycling Track
10 Mile Scratch Race - Men Tim Hadfield mins
10 Mile Scratch Race - Men Rodney Henderson mins
10 Mile Scratch Race - Men Brian Walton 18:50.520 mins
1000m Match Sprint - Men Curtis Harnett (10.542 in Qualifier) sec
1000m Match Sprint - Men Douglas Baron (11.436 in Qualifier) sec
1000m Match Sprint - Men David Cook (11.682 in Qualifier) sec
1000m Match Sprint - Women Tanya Dubnicoff (12.129, 12.164) sec
1km Time Trial - Men Kurt Innes 1:09.009 mins
1km Time Trial - Men David Cook 1:10.169 mins
3000m Individual Pursuit - Women Linda Jackson 4:04.644 in qualifier mins
4000m Individual Pursuit - Men Rodney Henderson 4:59.784 in qualifier mins
4000m Individual Pursuit - Men Brian Walton 4:38.705 in qualifier mins
4000m Individual Pursuit - Men Paul Henderson 4:57.895 in qualifier mins
4000m Team Pursuit - Men Canada 4:26.075 mins
Points Race - Men Tim Hadfield points
Points Race - Men Brian Walton 17 points
Points Race - Men Mike Barry 5 points
Diving
10m Platform - Men Claude Villenueve 581.220 points
10m Platform - Men Jeff Bacon 554.400 points
10m Platform - Women Paige Gordon 414.360 points
10m Platform - Women Myriam Boileau 411.210 points
10m Platform - Women Anne Montminy 428.580 points
1m Springboard - Men David Bedard 324.390 points
1m Springboard - Men Lee-Jay Strifler 311.520 points
1m Springboard - Men Jason Napper 364.080 points
1m Springboard - Women Mary DePiero 245.340 points
1m Springboard - Women Annie Pelletier 279.660 points
3m Springboard - Men David Bedard 598.920 points
3m Springboard - Men Lee-Jay Strifler 572.850 points
3m Springboard - Men Jason Napper 621.030 points
3m Springboard - Women Paige Gordon 529.080 points
3m Springboard - Women Mary DePiero 437.160 points
3m Springboard - Women Annie Pelletier 529.860 points
Gymnastics Artistic
Beam - Women Lisa Simes 8.825 points
Beam - Women Stella Umeh 8.687 points
Floor - Men Alan Nolet 9.150 points
Floor - Men Kristan Burley 9.437 points
Floor - Women Lisa Simes 9.550 points
Floor - Women Stella Umeh 9.375 points
Horizontal Bar - Men Alan Nolet 9.512 points
Horizontal Bar - Men Richard Ikeda 9.500 points
Individual All-Around - Men Alan Nolet 54.200 points
Individual All-Around - Men Kristan Burley 54.575 points
Individual All-Around - Men Richard Ikeda 54.725 points
Individual All-Around - Women Lisa Simes 37.400 points
Individual All-Around - Women Stella Umeh 38.400 points
Individual All-Around - Women Jaime Hill 35.937 points
Parallel Bars - Men Alan Nolet 9.075 points
Parallel Bars - Men Kristan Burley 9.350 points
Pommel Horse - Men Kristan Burley 8.800 points
Pommel Horse - Men Richard Ikeda 9.225 points
Rings - Men Alan Nolet 9.025 points
Rings - Men Richard Ikeda 9.150 points
Team Competition - Men Canada 164.700 points
Team Competition - Women Canada 113.650 points
Uneven Bars - Women Stella Umeh 9.450 points
Uneven Bars - Women Jaime Hill 8.887 points
Vault - Men Kristan Burley 9.312 points
Vault - Men Travis Romagnoli 9.075 points
Vault - Women Lisa Simes 9.506 points
Vault - Women Stella Umeh 9.556 points
Gymnastics Rhythmic
Ball - Women Camille Martens 9.000 points
Ball - Women Gretchen McLennan 8.800 points
Clubs - Women Camille Martens 9.150 points
Clubs - Women Gretchen McLennan 8.750 points
Group All-Around - Women Canada 106.900
Hoop - Women Gretchen McLennan 8.850 points
Hoop - Women Lindsay Richards 9.050 points
Individual All-Around - Women Camille Martens 36.600 points
Individual All-Around - Women Gretchen McLennan 35.250 points
Ribbon - Women Camille Martens 9.050 points
Ribbon - Women Gretchen McLennan 9.000 points
Lawn Bowls
Fours - Men Canada
Fours - Women Canada
Pairs - Men Canada
Pairs - Women Canada
Para-Sport Singles Visually Impaired - Men Al Hanet
Para-Sport Singles Visually Impaired - Women Tracy Manca
Singles - Men Mark Gilliland
Singles - Women Jean Roney
Shooting
10m Air Pistol - Men John Rochon 561 in prelim points
10m Air Pistol - Men Jean-Pierre Huot 672.4 points
10m Air Pistol - Women Helen Smith 474.2 points
10m Air Pistol - Women Sharon Cozzarin 465.8 points
10m Air Pistol (Pair) - Men Canada 1135 points
10m Air Pistol (Pair) - Women Canada 740 points
10m Air Rifle - Men Jean-Francois Senecal 683.0 points
10m Air Rifle - Men Wayne Sorensen 674.2 points
10m Air Rifle - Women Sharon Bowes 488.4 points
10m Air Rifle - Women Christina Ashcroft 481.8 points
10m Air Rifle (Pair) - Men Canada 1166 points
10m Air Rifle (Pair) - Women Canada 766 points
25m Rapid Fire Pistol (Pair) - Men Canada 1130 points
25m Sport Pistol - Women Helen Smith 669.9 points
25m Sport Pistol - Women Sharon Cozzarin 556 in prelim points
25m Sport Pistol (Pair) - Women Canada 1132 points
50m Free Pistol - Men John Rochon 532 in prelim points
50m Free Pistol - Men Jean-Pierre Huot 636.8 points
50m Free Pistol (Pair) - Men Canada 1074 points
50m Rifle 3 Position - Men Michel Dion 1234.2 points
50m Rifle 3 Position - Men Wayne Sorensen 1228.7 points
50m Rifle 3 Position - Women Sharon Bowes 666.4 points
50m Rifle 3 Position - Women Christina Ashcroft 661.6 points
50m Rifle 3 Position (Pair) - Men Canada 2300 points
50m Rifle 3 Position (Pair) - Women Canada 1143 points (GR)
50m Rifle Prone - Men Michel Dion 694.6 points
50m Rifle Prone - Men Arne Sorensen 585 in prelim points
50m Rifle Prone - Women Christina Ashcroft 582 points
50m Rifle Prone - Women Linda Szulga 578 points
50m Rifle Prone (Pair) - Men Canada 1161 points
50m Rifle Prone (Pair) - Women Canada 1158 points
Centre Fire Pistol - Men John Rochon 574 points
Centre Fire Pistol - Men Stanley Wills 572 points
Centre Fire Pistol (Pair) - Men Canada 1148 points
Clay Pigeon Trap - Men George Leary 140 points
Clay Pigeon Trap - Men Ron Bonotto 113 in prelim points
Fullbore Rifle Queens Prize - Open Canada 576 points
Fullbore Rifle Queens Prize (Pair) - Open Gary Bowman 385 points
Fullbore Rifle Queens Prize (Pair) - Open Keith Cunningham 393 points
Rapid Fire Pistol - Men Stanley Wills 666.9 points
Rapid Fire Pistol - Men Mark Howkins 565 in prelim points
Running Target - Men Mark Bedlington 656.0 points
Running Target - Men Matthew Bedlington 627.0 points
Running Target (Pair) - Men Canada 1088 points
Skeet - Men Don Kwasnycia 117 in prelim points
Skeet - Men Jason Caswell 117 in prelim points
Skeet (Pair) - Open Canada 181 points
Trap (Pair) - Men Canada 187 points
Swimming
100m Backstroke - Men Chris Renaud 0:57.01 mins
100m Backstroke - Men Robert Braknis 0:56.86 mins
100m Backstroke - Men Raymond Brown 0:57.38 mins
100m Backstroke - Women Beth Hazel 1:03.95 mins
100m Backstroke - Women Julie Howard 1:04.03 mins
100m Backstroke - Women Suzanne Weckend 1:04.77 mins
100m Breaststroke - Men Jon Cleveland 1:03.20 mins
100m Breaststroke - Men Michael Mason 1:04.29 mins
100m Breaststroke - Men Russell Patrick 1:04.04 mins
100m Breaststroke - Women Nathalie Giguere 1:14.36 mins
100m Breaststroke - Women Guylaine Cloutier 1:10.53 mins
100m Breaststroke - Women Lisa Flood 1:10.39 mins
100m Butterfly - Men Stephen Clarke 0:54.45 mins
100m Butterfly - Men Mark Versveld 55.85 mins
100m Butterfly - Men Eddie Parenti 0:55.87 mins
100m Butterfly - Women Julie Howard 1:04.32 mins
100m Butterfly - Women Shona Kitson 1:02.72 mins
100m Butterfly - Women Jessica Amey 1:02.74 mins
100m Freestyle - Men Stephen Clarke 50.21 mins
100m Freestyle - Men Ron Watson 51.84 mins
100m Freestyle - Men Sebastien Goulet 51.91 mins
100m Freestyle - Women Jessica Amey 57.79 mins
100m Freestyle - Women Marianne Limpert 56.54 mins
100m Freestyle - Women Shannon Shakespeare 56.75 mins
100m Freestyle Para Sport S9 - Men Andrew Haley 1:03.07 mins (GR)
100m Freestyle Para Sport S9 - Men Thomas Hainey 1:06.61 mins
100m Freestyle Para Sport S9 - Women Elisabeth Walker 1:31.63 mins
100m Freestyle Para Sport S9 - Women Rebeccah Bornemann 1:22.43 mins
1500m Freestyle - Men Stephen Baird 15:56.10 mins
1500m Freestyle - Men Brett Creed 15:42.02 mins
200m Backstroke - Men Kevin Draxinger 2:02.19 mins
200m Backstroke - Men Gary Anderson 2:05.35 mins
200m Backstroke - Men Chris Renaud 2:03.47 mins
200m Backstroke - Women Nikki Dryden 2:16.69 mins
200m Backstroke - Women Beth Hazel 2:15.24 mins
200m Backstroke - Women Suzanne Weckend 2:15.94 mins
200m Breaststroke - Men Jon Cleveland 2:14.91 mins
200m Breaststroke - Men Michael Mason 2:18.86 mins
200m Breaststroke - Men Curtis Myden 2:20.29 mins
200m Breaststroke - Women Nathalie Giguere 2:35.61 mins
200m Breaststroke - Women Guylaine Cloutier 2:32.28 mins
200m Breaststroke - Women Lisa Flood 2:31.85 mins
200m Butterfly - Men Eddie Parenti 2:01.26 mins
200m Butterfly - Men Dino Verbrugge 2:02.94 mins
200m Butterfly - Men Robert McFarlane 2:04.30 mins
200m Butterfly - Women Nancy Sweetnam 2:21.81 mins
200m Butterfly - Women Shona Kitson 2:19.53 mins
200m Butterfly - Women Joanne Malar 2:18.44 mins
200m Freestyle - Men Turlough O'Hare 1:51.83 mins
200m Freestyle - Men Robert McFarlane 1:53.39 mins
200m Freestyle - Men Owen von Richter 1:52.60 mins
200m Freestyle - Women Marianne Limpert 2:03.23 mins
200m Freestyle - Women Donna Wu 2:06.43 mins
200m Freestyle - Women S. Richardson 2:04.27 mins
200m Individual Medley - Men Gary Anderson 2:05.10 mins
200m Individual Medley - Men Mark Versfeld 2:05.82 mins
200m Individual Medley - Men Curtis Myden 2:03.47 mins
200m Individual Medley - Women Nancy Sweetnam 2:16.67 mins
200m Individual Medley - Women Marianne Limpert 2:15.97 mins
200m Individual Medley - Women Joanne Malar 2:17.51 mins
4 x 100m Freestyle Relay - Men Canada 3:23.02 mins
4 x 100m Freestyle Relay - Women Canada 3:47.25 mins
4 x 100m Medley Relay - Men Canada 3:43.25 mins
4 x 100m Medley Relay - Women Canada 4:14.04 mins
4 x 200m Freestyle Relay - Men Canada 7:26.70 mins
4 x 200m Freestyle Relay - Women Canada 8:14.97 mins
400m Freestyle - Men Turlough O'Hare 3:56.50 mins
400m Freestyle - Men Stephen Baird 4:01.19 mins
400m Freestyle - Men Robert McFarlane 4:01.37 mins
400m Freestyle - Women Nikki Dryden 4:13.49 mins
400m Freestyle - Women S. Richardson 4:19.30 mins
400m Freestyle - Women Joanne Currah 4:18.02 mins
400m Individual Medley - Men Stephen Baird 4:27.55 mins
400m Individual Medley - Men Curtis Myden 4:17.73 mins
400m Individual Medley - Men Owen von Richter 4:23.39 mins
400m Individual Medley - Women Nancy Sweetnam 4:46.20 mins
400m Individual Medley - Women Joanne Malar 4:48.26 mins
400m Individual Medley - Women Christine Jeffrey 5:03.64 mins
50m Freestyle - Men Robert Braknis 23.49 sec
50m Freestyle - Men Stephen Clarke 23.63 sec
50m Freestyle - Men Steven Vandermeulen 23.91 sec
50m Freestyle - Women Jessica Amey 26.91 sec
50m Freestyle - Women Shannon Shakespeare 26.27 sec
50m Freestyle - Women Andrea Nugent 26.24 sec
800m Freestyle - Women Nikki Dryden 8:37.70 mins
800m Freestyle - Women S. Richardson 8:57.79 mins
800m Freestyle - Women Joanne Currah 9:05.43 mins
Synchronized Swimming
Duet - Women Canada 188.0894 points
Solo - Women Lisa Alexander 189.4835
Weightlifting
54kg Clean and Jerk - Men Francois Lagace 122.5 kg
54kg Combined - Men Francois Lagace 227.5 kg
54kg Snatch - Men Francois Lagace 105.0 kg
59kg Clean and Jerk - Men Denis Aumais 130.0 kg
59kg Combined - Men Denis Aumais 237.5 kg
59kg Snatch - Men Denis Aumais 107.5
64kg Clean and Jerk - Men Sebastien Groulx 145.0 kg
64kg Clean and Jerk - Men Jean Lavertue 140.0 kg
64kg Combined - Men Sebastien Groulx 260.0 kg
64kg Combined - Men Jean Lavertue 255.0 kg
64kg Snatch - Men Sebastien Groulx 115.0 kg
64kg Snatch - Men Jean Lavertue 115.0 kg
70kg Clean and Jerk - Men Patrick Arnau 157.5 kg
70kg Clean and Jerk - Men Rob Lockwood kg
70kg Combined - Men Patrick Arnau 287.5 kg
70kg Combined - Men Rob Lockwood kg
70kg Snatch - Men Patrick Arnau 130.0 kg
70kg Snatch - Men Rob Lockwood 120.0 kg
76kg Clean and Jerk - Men Serge Tremblay 172.5 kg
76kg Clean and Jerk - Men Alain Bilodeau 160.0 kg
76kg Combined - Men Serge Tremblay 317.5 kg
76kg Combined - Men Alain Bilodeau 292.5 kg
76kg Snatch - Men Serge Tremblay 145.0 kg
76kg Snatch - Men Alain Bilodeau 132.5 kg
83kg Clean and Jerk - Men Jim Dan Corbett dq kg
83kg Clean and Jerk - Men Yvan Darsigny 175.0 kg
83kg Combined - Men Jim Dan Corbett dq kg
83kg Combined - Men Yvan Darsigny 317.5 kg
83kg Snatch - Men Jim Dan Corbett dq (147.5) kg
83kg Snatch - Men Yvan Darsigny 142.5 kg
Wrestling Freestyle
100kg - Men Greg Edgelow
48kg - Men Paul Ragusa points
52kg - Men Selwyn Tam
57kg - Men Robert Dawson
62kg - Men Marty Calder
68kg - Men Christopher Wilson
74kg - Men David Hohl
82kg - Men Justin Abdou
90kg - Men Scott Bianco
over 100kg - Men Andrew Borodow