Athletes & Results

England Glasgow 2014

Select an option below to search the CGF archive database (1930-2014) for:

* Required
Clear
* Required
* Required
Clear
* Required
Clear
* Required
* Required
Clear
* Required
Clear
* Required
Clear

England Glasgow 2014

Sport / Event Athlete / Team Result
Athletics
10000m - Men Jonathan Mellor DNF
10000m - Women Sonia Samuels 32:57.96
10000m - Women Kate Avery 32:33.35 (PB)
100m - Men Harry Aikines-Aryeetey 10.25
100m - Men Richard Kilty 10.27
100m - Men Adam Gemili 10.10
100m - Women Sophie Papps 11.61
100m - Women Asha Philip 11.18 (PB)
100m - Women Bianca Williams 11.31
100m Hurdles - Women Serita Solomon 13.38
100m Hurdles - Women Tiffany Porter 12.80
100m Para Sport T12 - Women England 14.28
100m Para Sport T37 - Men Daniel Hooker 13.15
110m Hurdles - Men William Sharman 13.36
110m Hurdles - Men Andrew Turner DQ
110m Hurdles - Men Lawrence Clarke 13.84
1500m - Men Lee Emanuel 3:46.29
1500m - Men Richard Peters 3:44.10
1500m - Men Charlie Grice 3:41.58
1500m - Women Hannah England 4:11.10
1500m - Women Jemma Simpson 4:12.93
1500m - Women Laura Weightman 4:09.24
1500m Para Sport Wheelchair - Men David Weir 3:21.67
1500m Para Sport Wheelchair - Men Will Smith 3:25.04
1500m Para Sport Wheelchair - Women Jade Jones 4:00.19
1500m Para Sport Wheelchair - Women Lauren Rowles 4:11.34
1500m Para Sport Wheelchair - Women Shelly Woods 4:06.26
200m - Men James Ellington 20.66
200m - Men Chris Clarke 20.71
200m - Men Daniel Talbot 20.45
200m - Women Jodie Williams 22.50 (PB)
200m - Women Anyika Onuora 22.64 (PB)
200m - Women Bianca Williams 22.58 (PB)
3000m Steeplechase - Men Luke Gunn 8:45.99
3000m Steeplechase - Men James Wilkinson 8:24.98
3000m Steeplechase - Women Pippa Woolven 9:47.97 (PB)
3000m Steeplechase - Women Racheal Bamford 9:45.51 (PB)
4 x 100m Relay - Men England 38.02
4 x 100m Relay - Women England 43.10
4 x 400m Relay - Men England 3:00.46
4 x 400m Relay - Women England 3:27.24
400m - Men Martyn Rooney 45.15
400m - Men Michael Bingham 45.71
400m - Men Nigel Levine 46.57
400m - Women Kelly Massey 53.08
400m - Women Margaret Adetutu Adeoye 52.48
400m - Women Shana Cox 52.57
400m Hurdles - Men Richard Yates 50.13
400m Hurdles - Men Niall Flannery 49.46
400m Hurdles - Men Sebastian Rodger 50.71
400m Hurdles - Women Hayley McLean DQ
400m Hurdles - Women Ese Okoro 57.99
400m Hurdles - Women Laura Wake 58.29
5000m - Men Andy Vernon 13:22.32
5000m - Men Thomas Farrell 13:23.96
5000m - Women Helen Clitheroe 15:55.00
5000m - Women Emelia Gorecka 15:40.03
5000m - Women Joanne Pavey 15:08.96
800m - Men Andrew Osagie DQ
800m - Men Michael Rimmer 1:46.71
800m - Men Mukhtar Mohammed 1:51.91
800m - Women Jennifer Meadows 2:02.19
800m - Women Marilyn Okoro 2:06.75
800m - Women Jessica Judd 2:01.91
Decathlon - Men Martin Brockman 5:11.42
Decathlon - Men Ashley Bryant 4:38.24
Decathlon - Men John Lane 4:54.95
Discus Throw - Men Carl Myerscough 59.88
Discus Throw - Men Thomas Norman 55.31
Discus Throw - Women Eden Francis 55.80
Discus Throw - Women Jade Nicholls 60.48
Discus Throw Para Sport - Men Dan Greaves 59.21
Hammer Throw - Men Alex Smith 70.99
Hammer Throw - Men Amir Williamson 69.38
Hammer Throw - Men Nick Miller 72.99
Hammer Throw - Women Sarah Holt 65.67
Hammer Throw - Women Shaunagh Brown 58.67
Hammer Throw - Women Sophie Hitchon 68.72
Heptathlon - Women Grace Clements 2:22.80
Heptathlon - Women Jessica Taylor 2:17.59
Heptathlon - Women Jessica Tappin 2:11.65 (PB)
High Jump - Men Martyn Bernard 2.21
High Jump - Men Chris Baker 2.25
High Jump - Men Tom Parsons 2.16
High Jump - Women Bethan Partridge 1.81
High Jump - Women Isobel Pooley 1.92 (PB)
Javelin Throw - Men Benji Pearson 66.77
Javelin Throw - Men Joseph Dunderdale 69.22
Javelin Throw - Women Isabelle Jeffs 53.77
Javelin Throw - Women Goldie Sayers 57.68
Javelin Throw - Women Freya Jones 51.36
Long Jump - Men Chris Tomlinson 7.99
Long Jump - Men Greg Rutherford 8.20
Long Jump - Men JJ Jegede 7.81
Long Jump - Women Jazmin Sawyers 6.54
Long Jump - Women Lorraine Ugen 6.39
Long Jump - Women Shara Proctor NM
Long Jump Para Sport - Women Bethany Woodward 4.00 (PB)
Long Jump Para Sport - Women Fiona Clarke 3.79
Marathon - Men Ben Moreau 2:16:50
Marathon - Men Nicholas Torry 2:16:34
Marathon - Men Steven Way 2:15:16 (PB)
Marathon - Women Alyson Dixon DNF
Marathon - Women Amy Marie Whitehead 2:35:06
Marathon - Women Louise Damen 2:32:59
Pole Vault - Men Luke Cutts 5.55
Pole Vault - Men Max Eaves NM
Pole Vault - Men Steve Lewis 5.55
Pole Vault - Women Sally Scott 3.80
Pole Vault - Women Katie Byres NM
Shot Put - Men Scott Rider 18.12
Shot Put - Women Eden Francis 16.57
Shot Put - Women Sophie McKinna 16.59
Shot Put - Women Rachel Wallader 16.83 (PB)
Triple Jump - Men Phillips Idowu 16.45
Triple Jump - Men Nathan Douglas 14.56
Triple Jump - Men Nathan Fox 16.26
Triple Jump - Women Laura Samuel 14.09 (PB)
Triple Jump - Women Yamile Aldana Pozo DNS
Triple Jump - Women Chioma Matthews 13.46
Badminton
Doubles - Men England 0-2
Doubles - Men England 2-0
Doubles - Mixed England 2-0
Doubles - Mixed England 0-2
Doubles - Women England 2-1
Doubles - Women England 0-2
Singles - Men Theratil Ouseph 1-2
Singles - Women Sarah Walker 0-2
Team Event - Mixed England 1-3
Boxing
51kg - Women Nicola Virginia Adams 2-1
52kg - Men Charlie Edwards 0-3
56kg - Men Qais Ashfaq 0-3
60kg - Men Pat McCormack 1-2
60kg - Women Natasha Jonas 0-0
64kg - Men Samuel Maxwell 0-3
69kg - Men Scott William Fitzgerald 3-0
75kg - Men Antony Fowler 3-0
75kg - Women Savannah Marshall 0-0
91kg - Men Warren Baister 1-2
over 91kg - Men Joseph Joyce 3-0
Cycling Mountain Bike
Cross Country - Men Paul Oldham 1:43:29
Cross Country - Men Liam Killeen 1:41:57
Cross Country - Women Annie Last 1:42:34
Cross Country - Women Alice Barnes 1:43:27
Cross Country - Women Bethany Crumpton 1:46:04
Cycling Road
Individual Time Trial - Men Alex Dowsett 47:41.78
Individual Time Trial - Men Stephen Cummings 49:14.86
Individual Time Trial - Women Emma Pooley 42:31.49
Individual Time Trial - Women Joanna Rowsell 44:45.87
Road Race - Men Russell Downing 4:17:34
Road Race - Men Alex Dowsett DNF
Road Race - Men Ian Stannard DNF
Road Race - Men Scott Thwaites 4:14:26
Road Race - Men Paul Oldham DNF
Road Race - Men Tom Moses DNF
Road Race - Women Elizabeth Armitstead 2:38:43
Road Race - Women Emma Pooley 2:39:08
Road Race - Women Laura Trott 2:44:12
Road Race - Women Hannah Barnes 2:44:12
Road Race - Women Lucy Garner 2:44:12
Road Race - Women Danielle King 2:44:12
Cycling Track
1km Time Trial - Men Edward Clancy 1:01.439
1km Time Trial - Men Steven Burke 1:03.449
1km Time Trial - Men Kian Emadi-Coffin 1:01.641
3000m Individual Pursuit - Women Laura Trott 3:35.213
3000m Individual Pursuit - Women Joanna Rowsell 3:31.615
3000m Individual Pursuit - Women Danielle King 3:38.084
4000m Individual Pursuit - Men Andrew Tennant 4:23.723
4000m Individual Pursuit - Men Steven Burke 4:31.752
4000m Team Pursuit - Men England 4:00.136
500m Time Trial - Women Jessica Varnish 34.267
500m Time Trial - Women Victoria Williamson 35.465
500m Time Trial - Women Dannielle Khan 35.420
Keirin - Men Matthew Crampton 10
Keirin - Men Jason Kenny 2
Keirin - Men Kian Emadi-Coffin 3
Para-Sport 1000m Time Trial B Tandem - Women England 1:08.187 (GR)
Para-Sport Sprint B Tandem - Women England 2-0
Points Race - Men Andrew Tennant DNF
Points Race - Women Laura Trott 37
Points Race - Women Joanna Rowsell 0
Points Race - Women Danielle King 25
Scratch Race - Men Andrew Tennant DNF
Scratch Race - Men Edward Clancy 11
Scratch Race - Men Steven Burke DNS
Scratch Race - Women Laura Trott 11
Scratch Race - Women Joanna Rowsell 19
Scratch Race - Women Danielle King 4
Sprint - Men Matthew Crampton 8
Sprint - Men Jason Kenny 2
Sprint - Men Philip Hindes 3
Sprint - Women Jessica Varnish 3
Sprint - Women Victoria Williamson 12.356
Sprint - Women Dannielle Khan 7
Team Sprint - Men England 43.706
Diving
10m Platform - Men Thomas Daley 516.55
10m Platform - Men James Denny 397.65
10m Platform - Men Matthew Dixon 366.15
10m Platform - Women Sarah Barrow 315.80
10m Platform - Women Tonia Couch 335.70
10m Platform - Women Victoria Vincent 299.50
10m Platform Synchronised - Men England 399.36
10m Platform Synchronised - Women England 307.92
1m Springboard - Men Jack Laugher 449.90
1m Springboard - Men Christopher Mears 396.20
1m Springboard - Men Frederick Woodward 340.05
1m Springboard - Women Alicia Blagg 257.50
1m Springboard - Women Rebecca Gallantree 259.20
1m Springboard - Women Hannah Starling 264.05
3m Springboard - Men Oliver Dingley 425.20
3m Springboard - Men Jack Laugher 449.70
3m Springboard - Men James Denny 410.90
3m Springboard - Women Alicia Blagg 300.95
3m Springboard - Women Rebecca Gallantree 292.20
3m Springboard - Women Hannah Starling 316.95
3m Springboard Synchronised - Men England 431.94
3m Springboard Synchronised - Men England 364.41
3m Springboard Synchronised - Women England 300.24
Gymnastics Artistic
Beam - Women Rebecca Downie 9.833
Beam - Women Claudia Fragapane 13.133
Floor - Men Max Whitlock 15.533
Floor - Men Nile Wilson 14.458
Floor - Men Kristian Thomas 13.366
Floor - Men Sam Oldham 15.325 Q
Floor - Women Hannah Whelan 13.133
Floor - Women Claudia Fragapane 14.541
Horizontal Bar - Men Nile Wilson 14.966
Horizontal Bar - Men Kristian Thomas 14.966
Individual All-Around - Men Max Whitlock 90.631
Individual All-Around - Men Nile Wilson 87.965
Individual All-Around - Women Hannah Whelan 54.699
Individual All-Around - Women Ruby Harrold 55.232
Individual All-Around - Women Claudia Fragapane 56.132
Parallel Bars - Men Max Whitlock 15.066
Parallel Bars - Men Nile Wilson 15.433
Pommel Horse - Men Max Whitlock 15.966
Pommel Horse - Men Louis Smith 14.966
Rings - Men Max Whitlock 14.566
Rings - Men Nile Wilson 14.466
Team Competition - Men England 266.804
Team Competition - Women England 167.555
Uneven Bars - Women Rebecca Downie 14.666
Uneven Bars - Women Ruby Harrold 14.366
Vault - Men Kristian Thomas 14.499
Vault - Women Kelly Simm 14.199
Vault - Women Claudia Fragapane 14.633
Gymnastics Rhythmic
Ball - Women Stephani Sherlock 12.950
Group All-Around - Women England 132.100
Hoop - Women Stephani Sherlock 13.875
Individual All-Around - Women Lynne Hutchison
Individual All-Around - Women Stephani Sherlock
Ribbon - Women Lynne Hutchison 13.550
Hockey
Hockey - Men England 3-3
Hockey - Women England 1-1
Judo
52kg - Women Kelly Edwards 0s4-100s3
57kg - Women Nekoda Smythe-Davis 101s1-0s1
63kg - Women Faith Pitman 10-0s1
63kg - Women Katie-Jemima Yeats 100-0s1
66kg - Men Colin Oates 101-0s2
70kg - Women Megan Fletcher 100-0
73kg - Men Jan Gosiewski 0s3-0s2
73kg - Men Danny Williams 10s2-0s2
78kg - Women Gemma Gibbons 0s2-10s2
81kg - Men Thomas Reed 0s3-0s2
81kg - Men Owen Livesey 0s2-0s3
90kg - Men Gary Hall 100s2-0s1
over 78kg - Women Jodie Kelly Myers 0-1s3
under 60kg - Men Ashley McKenzie 10s1-10s3
Lawn Bowls
Fours - Men England 8-16
Fours - Women England 10-12
Pairs - Men England 19-12
Pairs - Women England 17-20
Para-Sport B2/B3 Mixed Pairs England 7-12
Para-Sport B6/B7/B8 Open Triples England 16-12
Singles - Men Samuel Tolchard 12-21
Singles - Women Natalie Melmore 15-21
Triples - Men England 15-16
Triples - Women England 22-4
Netball
Netball - Women England 48-52
Rugby Sevens
Rugby Sevens - Men England 17-15
Shooting
10m Air Pistol - Men Michael Gault 176.5
10m Air Pistol - Men Stewart Nangle 135.9
10m Air Pistol - Women Victoria Elizabeth Mullin 365
10m Air Pistol - Women Geri Buckley 366
10m Air Rifle - Men Kenneth Parr 140.3
10m Air Rifle - Men Daniel Rivers 182.4
10m Air Rifle - Women Sheree Cox 406.8
10m Air Rifle - Women Larissa Sykes 406.6
25m Rapid Fire Pistol - Men Kristian Callaghan 17
25m Sport Pistol - Women Victoria Elizabeth Mullin 279
25m Sport Pistol - Women Geri Buckley 8
50m Free Pistol - Men Michael Gault 529
50m Free Pistol - Men Kristian Callaghan 128.0
50m Rifle 3 Position - Men Kenneth Parr 401.9
50m Rifle 3 Position - Men Daniel Rivers 452.9 (GR)
50m Rifle 3 Position - Women Sheree Cox 558
50m Rifle 3 Position - Women Hannah Pugsley 562
50m Rifle Prone - Men Kenneth Parr 182.0
50m Rifle Prone - Men Daniel Rivers 611.4
50m Rifle Prone - Women Sharon Lee 609.8
50m Rifle Prone - Women Lina Jones 615.4
Double Trap - Men Matthew French 29
Double Trap - Men Steve Scott 30
Double Trap - Women Charlotte Kerwood 94
Double Trap - Women Rachel Parish 91
Fullbore Rifle Queens Prize - Open Parag Patel 394
Fullbore Rifle Queens Prize - Open David Luckman 401
Fullbore Rifle Queens Prize (Pair) - Open England 595-77v
Skeet - Men Rory Warlow 14
Skeet - Men Michael Gilligan 45
Skeet - Women Amber Hill 65
Skeet - Women Sarah Gray 12
Trap - Men Aaron Heading 9
Trap - Men David Sipling 55
Trap - Women Charlotte Kerwood 64
Trap - Women Caroline Povey 12
Squash
Doubles - Men England 1-2
Doubles - Men England 2-0
Doubles - Mixed England 0-2
Doubles - Mixed England 0-2
Doubles - Women England 0-2
Doubles - Women England 2-0
Singles - Men Peter Barker 3-1
Singles - Men Nicholas Matthew 3-2
Singles - Men James Willstrop 2-3
Singles - Women Jennifer Duncalf 1-3
Singles - Women Laura-Jane Massaro 0-3
Singles - Women Alison Waters 0-3
Swimming
100m Backstroke - Men Liam Tancock 53.75
100m Backstroke - Men Christopher Walker-Hebborn 53.12 (GR)
100m Backstroke - Women Elizabeth Simmonds 1:00.26
100m Backstroke - Women Lauren Quigley 1:00.19
100m Backstroke - Women Jessica Fullalove 1:01.20
100m Breaststroke - Men Andrew Willis 1:01.35
100m Breaststroke - Men Adam Peaty 58.94 (GR)
100m Breaststroke - Men James Wilby 1:01.07
100m Breaststroke - Women Molly Renshaw 1:09.39
100m Breaststroke - Women Sophie Allen 1:10.95
100m Breaststroke - Women Sophie Taylor 1:06.35
100m Butterfly - Men Joseph Roebuck 53.29
100m Butterfly - Men James Guy 52.63
100m Butterfly - Men Adam Barrett 51.93
100m Butterfly - Women Rachael Kelly 58.61
100m Butterfly - Women Siobhan-Marie O'Connor 57.45
100m Butterfly - Women Tilly Gray 1:00.66
100m Freestyle - Men Adam Brown 49.63
100m Freestyle - Men Benjamin Proud 50.06
100m Freestyle - Men James Disney-May 49.96
100m Freestyle - Women Francesca Halsall 53.99
100m Freestyle - Women Amy Smith 55.77
100m Freestyle - Women Rebecca Turner 55.95
100m Freestyle Para Sport S8 - Women Stephanie Elizabeth Slater 1:05.73
1500m Freestyle - Men Daniel Fogg 15:13.72
1500m Freestyle - Men Max Litchfield 15:33.87
1500m Freestyle - Men Jay Lelliott 15:05.83
200m Backstroke - Men Roberto Pavoni DNS
200m Backstroke - Women Elizabeth Simmonds 2:09.29
200m Backstroke - Women Lauren Quigley 2:09.51
200m Backstroke - Women Jessica Fullalove 2:15.95
200m Breaststroke - Men Andrew Willis 2:09.87
200m Breaststroke - Men Adam Peaty 2:10.02
200m Breaststroke - Men James Wilby 2:11.53
200m Breaststroke - Women Molly Renshaw 2:25.00
200m Breaststroke - Women Danielle Lowe 2:33.88
200m Breaststroke - Women Sophie Taylor 2:30.66
200m Butterfly - Men Roberto Pavoni 1:58.03
200m Butterfly - Men Joseph Roebuck 1:59.14
200m Butterfly - Women Aimee Willmott 2:08.07
200m Butterfly - Women Elena Sheridan 2:12.39
200m Butterfly - Women Tilly Gray 2:14.68
200m Freestyle - Men James Guy 1:46.84
200m Freestyle - Men Lewis Coleman 1:50.75
200m Freestyle - Men Nicholas Grainger 1:49.69
200m Freestyle - Women Rebecca Turner 1:59.62
200m Freestyle - Women Eleanor Faulkner 1:59.40
200m Freestyle - Women Siobhan-Marie O'Connor 1:55.82
200m Freestyle Para Sport S14 - Men Thomas Barnett Hamer 2:00.27
200m Individual Medley - Men Roberto Pavoni 1:59.30
200m Individual Medley - Men Joseph Roebuck 1:59.33
200m Individual Medley - Men Lewis Coleman 2:04.63
200m Individual Medley - Women Aimee Willmott 2:11.25
200m Individual Medley - Women Sophie Allen 2:12.01
200m Individual Medley - Women Siobhan-Marie O'Connor 2:08.21 (GR)
200m Individual Medley Para Sport SM8 - Men Oliver Hynd 2:22.86 (GR)
4 x 100m Freestyle Relay - Men England 3:16.37
4 x 100m Freestyle Relay - Women England 3:35.72
4 x 100m Medley Relay - Men England 3:31.51 (GR)
4 x 100m Medley Relay - Women England 3:57.03
4 x 200m Freestyle Relay - Men England 7:12.66
4 x 200m Freestyle Relay - Women England 7:52.45
400m Freestyle - Men Daniel Fogg 3:55.98
400m Freestyle - Men James Guy 3:44.58
400m Freestyle - Women Aimee Willmott 4:12.28
400m Freestyle - Women Rebecca Turner 4:20.55
400m Freestyle - Women Eleanor Faulkner 4:08.92
400m Individual Medley - Men Roberto Pavoni 4:14.42
400m Individual Medley - Men Max Litchfield 4:25.08
400m Individual Medley - Women Aimee Willmott 4:33.01
400m Individual Medley - Women Danielle Lowe 4:48.95
50m Backstroke - Men Liam Tancock 24.98
50m Backstroke - Men Christopher Walker-Hebborn 25.14
50m Backstroke - Women Elizabeth Simmonds 28.54
50m Backstroke - Women Lauren Quigley 27.69
50m Backstroke - Women Jessica Fullalove 29.42
50m Breaststroke - Men Adam Peaty 26.78
50m Breaststroke - Men James Wilby 28.60
50m Breaststroke - Women Molly Renshaw 32.47
50m Breaststroke - Women Sophie Taylor 31.08
50m Butterfly - Men Benjamin Proud 22.93 (GR)
50m Butterfly - Men Adam Barrett 23.43
50m Butterfly - Women Francesca Halsall 25.20 (GR)
50m Butterfly - Women Amy Smith 26.24
50m Butterfly - Women Rachael Kelly 26.68
50m Freestyle - Men Adam Brown 22.62
50m Freestyle - Men Benjamin Proud 21.92
50m Freestyle - Men James Disney-May 23.26
50m Freestyle - Women Francesca Halsall 23.96 (GR)
50m Freestyle - Women Amy Smith 25.37
50m Freestyle - Women Jessica Lloyd 25.59
800m Freestyle - Women Eleanor Faulkner DNS
Table Tennis
Doubles - Men England 2-3
Doubles - Men England 1-3
Doubles - Mixed England 2-3
Doubles - Mixed England 3-2
Doubles - Mixed England 3-1
Doubles - Mixed England 2-3
Doubles - Women England 2-3
Doubles - Women England 0-3
Singles - Men Andrew Baggaley 0-4
Singles - Men Liam Pitchford 4-2
Singles - Men Paul Drinkhall 1-4
Singles - Women Joanna Parker 1-4
Singles - Women Kelly Sibley 1-4
Singles - Women Tin-Tin Ho 1-4
Team - Men England 1-3
Team - Women England 2-3
Triathlon
Individual - Men Alistair Brownlee 1:48:50
Individual - Men Jonathan Brownlee 1:49:01
Individual - Men Aaron Harris 1:50:49
Individual - Women Jodie Stimpson 1:58:56
Individual - Women Lucy Hall 2:05:13
Individual - Women Victoria Holland 1:59:11
Team Relay - Mixed England 1:13:24.00
Weightlifting
105kg - men Benjamin Watson 337
48kg - Women Joanne Calvino 150
58kg - Women Zoe Smith 210 (210kg Total, 118kg Clean & Jerk) (GR)
62kg - Men Jaswant Shergill 250
63kg - Women Emily Godley 196
63kg - Women Sarah Davies 188
69kg - Men Christopher Freebury 280
69kg - Men Shaun Clegg -
69kg - Women Rebekah Tiler 209
75kg - Women Mercy Brown 203
77kg - Men Jack Oliver 313
85kg - Men Bradley Burrowes -
94kg - Men Sonny Webster 327
94kg - Men Owen Boxall 331
Bench Press Para Sport - Lightweight - Men Ali Jawad 209.4 (194kgs) (GR,NR,PB,WR)
Bench Press Para Sport - Lightweight - Women Natalie Blake 100.2
Wrestling Freestyle
125kg - Men Chinu Chinu 4-1
48kg - Women Yana Rattigan 1-3
55kg - Women Louisa Porogovska 3-1
57kg - Men Omar Tafail 1-3
58kg - Women Olga Butkevych 1-3
58kg - Women Sarah Grundy 0-5
61kg - Men Oleksandr Madyarchyk 1-4
61kg - Men George Ramm 1-4
63kg - Women Chloe Spiteri 1-3
65kg - Men Philip Roberts 1-3
74kg - Men Michael Grundy 4-0
75kg - Women Sophie Edwards 1
97kg - Men Leon Rattigan 4-1