Athletes & Results

Australia Glasgow 2014

Select an option below to search the CGF archive database (1930-2014) for:

* Required
Clear
* Required
* Required
Clear
* Required
Clear
* Required
* Required
Clear
* Required
Clear
* Required
Clear

Australia Glasgow 2014

Sport / Event Athlete / Team Result
Athletics
10000m - Men Ben St Lawrence 28:49.41
10000m - Men Harry Summers 29:00.56
100m - Women Melissa Breen 11.45
100m Hurdles - Women Michelle Jenneke 13.36
100m Hurdles - Women Shannon Mccann 13.60
100m Hurdles - Women Sally Pearson 12.67
100m Para Sport T37 - Men Sean Roberts 13.10
110m Hurdles - Men Sam Baines 14.03
110m Hurdles - Men Nicholas Hough 13.57 (PB)
1500m - Men Ryan Gregson 3:41.91
1500m - Men Jeffrey Riseley 3:40.27
1500m - Women Zoe Buckman 4:11.56
1500m - Women Melissa Duncan 4:14.10
1500m - Women Kaila Mcknight 4:12.77
1500m Para Sport Wheelchair - Men Richard Colman 3:24.37
1500m Para Sport Wheelchair - Men Kurt Fearnley 3:23.08
1500m Para Sport Wheelchair - Men Richard Nicholson 3:32.11
1500m Para Sport Wheelchair - Women Angela Ballard 3:59.20
1500m Para Sport Wheelchair - Women Christie Dawes 4:03.43
200m - Men Jarrod Geddes 21.03
200m - Women Ella Nelson 23.50
200m - Women Ashleigh Whittaker 24.49
3000m Steeplechase - Men James Nipperess 9:16.76
3000m Steeplechase - Women Madeline Heiner 9:34.01 (PB)
3000m Steeplechase - Women Genevieve Lacaze 9:37.04 (PB)
3000m Steeplechase - Women Victoria Mitchell 9:49.05
4 x 100m Relay - Men Australia DQ
4 x 100m Relay - Women Australia 44.21
4 x 400m Relay - Men Australia 3:04.19
4 x 400m Relay - Women Australia 3:30.27
400m - Men Steven Solomon DNF
400m - Women Morgan Mitchell 53.37
400m - Women Anneliese Rubie 52.55
400m Hurdles - Men Ian Dewhurst 50.45
400m Hurdles - Women Lauren Wells 56.09
400m Hurdles - Women Lyndsay Pekin 57.92
5000m - Men Collis Birmingham 13:35.44
5000m - Women Emily Brichacek 15:39.96
5000m - Women Eloise Wellings 15:14.99
800m - Men Joshua Ralph 1:52.48
800m - Men Jeffrey Riseley 1:46.12
800m - Women Brittany Mcgowan 2:08.79
800m - Women Katherine Katsanevakis 2:05.41
Decathlon - Men Stephen Cain 4:40.29
Decathlon - Men Jake Stein 4:53.12
Discus Throw - Men Benn Harradine 61.91
Discus Throw - Men Julian Wruck 58.37
Discus Throw - Women Christie Chamberlain 52.61
Discus Throw - Women Taryn Gollshewsky 53.04
Discus Throw - Women Dani Samuels 64.88
Discus Throw Para Sport - Men Don Elgin 37.72 (PB)
Discus Throw Para Sport - Men Paul Raison 44.44
Hammer Throw - Men Tim Driesen 69.94
Hammer Throw - Men Huw Peacock 63.95
Hammer Throw - Women Gabrielle Neighbour 61.84
Hammer Throw - Women Lara Nielsen 60.18
Heptathlon - Women Sophie Stanwell 2:14.28 (PB)
High Jump - Men Nik Bojic 2.21
High Jump - Men Brandon Starc 2.21
High Jump - Women Hannah Joye 1.89
High Jump - Women Eleanor Patterson 1.94
High Jump - Women Zoe Timmers 1.78
Javelin Throw - Men Luke Cann 75.93
Javelin Throw - Men Hamish Peacock 81.75
Javelin Throw - Men Josh Robinson 79.95
Javelin Throw - Women Kim Mickle 65.96 (GR)
Javelin Throw - Women Kathryn Mitchell 62.59
Javelin Throw - Women Kelsey-Lee Roberts 62.95
Long Jump - Men Henry Frayne NM
Long Jump - Men Fabrice Lapierre 8.00
Long Jump - Men Robbie Crowther 7.96
Long Jump - Women Margaret Gayen 6.34
Long Jump - Women Jessica Penney 6.14
Long Jump Para Sport - Women Rae Anderson 3.67
Long Jump Para Sport - Women Jodi Elkington 4.39 (PB)
Long Jump Para Sport - Women Ella Azura Pardy 3.62
Marathon - Men Liam Adams 2:13:49 (PB)
Marathon - Men Martin Dent 2:19:22
Marathon - Men Michael Shelley 2:11:15 (PB)
Marathon - Women Melanie Panayiotou 2:35:01 (PB)
Marathon - Women Jess Trengove 2:30:12 (PB)
Marathon - Women Sarah Klein 2:35:21 (PB)
Pole Vault - Men Joel Pocklington 5.20
Pole Vault - Men Matt Boyd NM
Pole Vault - Women Alana Boyd 4.50
Pole Vault - Women Liz Parnov NM
Pole Vault - Women Vicky Parnov NM
Shot Put - Men Damien Birkinhead 19.59
Shot Put - Women Kim Mulhall 14.55
Triple Jump - Women Linda Leverton 13.69
Triple Jump - Women Ellen Pettitt 13.54 (PB)
Badminton
Doubles - Men Australia 0-2
Doubles - Men Australia 0-2
Doubles - Mixed Australia 0-2
Doubles - Mixed Australia 1-2
Doubles - Mixed Australia 0-2
Doubles - Women Australia 1-2
Doubles - Women Australia 1-2
Singles - Men Jeff Tho 0-2
Singles - Women Verdet Kessler 0-2
Team Event - Mixed Australia 0-3
Boxing
51kg - Women Kristy Harris 0-3
52kg - Men Andrew Moloney 3-0
56kg - Men Jackson Woods 1-2
60kg - Men Nick Cooney 0-3
60kg - Women Shelley Watts 3-0
69kg - Men Daniel Lewis -
75kg - Men Mark Lucas 0-3
75kg - Women Kaye Scott 0-3
81kg - Men Jordan Samardali -
91kg - Men Jai Opetaia 0-3
over 91kg - Men Joseph Goodall 0-3
Cycling Mountain Bike
Cross Country - Men Cameron Ivory 1:43:20
Cross Country - Men Daniel Mcconnell 1:38:36
Cross Country - Men Andy Blair 1:48:16
Cross Country - Women Tory Thomas 1:52:32
Cross Country - Women Peta Mullens 1:49:06
Cross Country - Women Rebecca Henderson 1:40:51
Cycling Road
Individual Time Trial - Men Luke Durbridge 49:57.73
Individual Time Trial - Men Rohan Dennis 47:51.08
Individual Time Trial - Men Michael Hepburn 49:10.83
Individual Time Trial - Women Shara Gillow 43:33.70
Individual Time Trial - Women Katrin Garfoot 43:13.91
Road Race - Men Caleb Ewan 4:24:27
Road Race - Men Nathan Haas DNF
Road Race - Men Mark Renshaw 4:17:34
Road Race - Men Simon Clarke DNF
Road Race - Men Rohan Dennis DNF
Road Race - Men Michael Hepburn DNF
Road Race - Women Shara Gillow 2:44:12
Road Race - Women Katrin Garfoot DNF
Road Race - Women Chloe Hosking 2:51:00
Road Race - Women Gracie Elvin 2:41:02
Road Race - Women Tiffany Cromwell 2:39:54
Road Race - Women Melissa Hoskins 2:44:12
Cycling Track
1km Time Trial - Men Scott Sunderland 1:00.675 (GR)
3000m Individual Pursuit - Women Annette Edmondson 3:35.450
3000m Individual Pursuit - Women Amy Cure 3:35.384
4000m Individual Pursuit - Men Miles Scotson 4:24.819
4000m Individual Pursuit - Men Alex Edmondson 4:24.620
4000m Individual Pursuit - Men Jack Bobridge 4:19.650
4000m Team Pursuit - Men Australia 3:54.851 (GR)
500m Time Trial - Women Stephanie Morton 34.079
500m Time Trial - Women Anna Meares 33.435 (GR)
Keirin - Men Shane Perkins 4
Keirin - Men Matthew Glaetzer 10.465
Keirin - Men Peter Lewis 5
Para-Sport 1000m Time Trial B Tandem - Men Australia 1:02.244 (GR)
Para-Sport 1000m Time Trial B Tandem - Men Australia 1:05.261
Para-Sport 1000m Time Trial B Tandem - Women Australia 1:10.543
Para-Sport 1000m Time Trial B Tandem - Women Australia 1:11.826
Para-Sport Sprint B Tandem - Men Australia 0-2
Para-Sport Sprint B Tandem - Men Australia 2-0
Para-Sport Sprint B Tandem - Women Australia 2-0
Para-Sport Sprint B Tandem - Women Australia 0-2
Points Race - Men Glenn P O'Shea 30
Points Race - Men Miles Scotson DNF
Points Race - Men Jack Bobridge 42
Points Race - Women Annette Edmondson 10
Points Race - Women Amy Cure 32
Points Race - Women Melissa Hoskins 4
Scratch Race - Men Luke Davison DNF
Scratch Race - Men Glenn P O'Shea 2
Scratch Race - Men Alex Edmondson DNF
Scratch Race - Women Annette Edmondson 12:53
Scratch Race - Women Amy Cure 2
Scratch Race - Women Melissa Hoskins 15
Sprint - Men Matthew Glaetzer 10.507
Sprint - Men Peter Lewis 4
Sprint - Women Stephanie Morton 1
Sprint - Women Anna Meares 2
Team Sprint - Men Australia 43.709
Diving
10m Platform - Men Domonic Bedggood 397.55
10m Platform - Men Matthew Mitcham 420.00
10m Platform - Women Rachel Bugg 247.90
10m Platform - Women Lara Tarvit 341.60
10m Platform - Women Melissa Wu 259.20
10m Platform Synchronised - Men Australia 399.54
10m Platform Synchronised - Women Australia 292.50
1m Springboard - Men Matthew Mitcham 404.85
1m Springboard - Men Grant Nel 403.40
1m Springboard - Women Maddison Keeney 281.95
1m Springboard - Women Esther Qin 278.65
1m Springboard - Women Georgia Sheehan 278.60
3m Springboard - Men Domonic Bedggood 302.05
3m Springboard - Men Grant Nel 335.25
3m Springboard - Women Maddison Keeney 308.20
3m Springboard - Women Esther Qin 347.25
3m Springboard - Women Anabelle Smith 298.95
3m Springboard Synchronised - Men Australia 403.14
3m Springboard Synchronised - Women Australia 290.10
3m Springboard Synchronised - Women Australia 294.72
Gymnastics Artistic
Beam - Women Lauren Mitchell 13.000
Beam - Women Mary-Anne Monckton 13.666
Floor - Men Kent Pieterse 13.933
Floor - Men Naoya Tsukahara 13.866
Floor - Men Luke Wadsworth 13.366
Floor - Men Sean O'Hara 13.866
Floor - Women Lauren Mitchell 13.833
Horizontal Bar - Men Naoya Tsukahara 14.066
Horizontal Bar - Men Sean O'Hara 12.700
Individual All-Around - Men Naoya Tsukahara 83.739
Individual All-Around - Men Luke Wadsworth 81.632
Individual All-Around - Men Sean O'Hara 79.431
Individual All-Around - Women Georgia-Rose Brown 50.598
Individual All-Around - Women Olivia Vivian 52.632
Parallel Bars - Men Naoya Tsukahara 14.133
Parallel Bars - Men Luke Wadsworth 12.400
Rings - Men Naoya Tsukahara 14.700
Team Competition - Men Australia 246.941
Team Competition - Women Australia 161.646
Uneven Bars - Women Georgia-Rose Brown 13.566
Uneven Bars - Women Larrissa Miller 14.566
Vault - Men Kent Pieterse 14.099
Vault - Women Georgia-Rose Brown 13.833
Gymnastics Rhythmic
Group All-Around - Women Australia 126.725
Individual All-Around - Women Danielle Prince
Individual All-Around - Women Jaelle Cohen
Hockey
Hockey - Men Australia 4-0
Hockey - Women Australia 1-1
Judo
100kg - Men Duke Didier 0s3-0s1
52kg - Women Hannah Trotter 10s2-10s1
63kg - Women Katharina Haecker 0s1-10
66kg - Men Steve Brown 0s4-110s2
70kg - Women Catherine Arscott 0-100
70kg - Women Sara Collins 0-100
73kg - Men Jake Bensted 100-0
73kg - Men Arnie Dickins 1s2-10
90kg - Men Mark Anthony 1-2s1
over 100kg - Men Jake Andrewartha 100s1-0
under 48kg - Women Chloe Rayner 10s2-0s1
under 48kg - Women Amy Meyer 0s2-0s3
under 60kg - Men Tom Pappas 0-2s3
Lawn Bowls
Fours - Men Australia 15-14
Fours - Women Australia 13-16
Pairs - Men Australia 12-19
Pairs - Women Australia 11-16
Para-Sport B2/B3 Mixed Pairs Australia 14-11
Para-Sport B6/B7/B8 Open Triples Australia 9-21
Singles - Men Aron Sherriff 21-8
Singles - Women Kelsey Cottrell 21-11
Triples - Men Australia 13-16
Triples - Women Australia 4-22
Netball
Netball - Women Australia 58-40
Rugby Sevens
Rugby Sevens - Men Australia 24-0
Shooting
10m Air Pistol - Men Blake Blackburn 562
10m Air Pistol - Men Daniel Repacholi 199.5 (GR)
10m Air Pistol - Women Emily Esposito 373
10m Air Pistol - Women Lalita Yauhleuskaya 157.7
10m Air Rifle - Men Jack Thomas Venning Rossiter 611.9
10m Air Rifle - Men Dane Kevin Sampson 77.8
10m Air Rifle - Women Emma Adams 406.9
10m Air Rifle - Women Jennifer Hens 409.6
25m Rapid Fire Pistol - Men David J Chapman 23 (GR)
25m Rapid Fire Pistol - Men Bruce Quick 8
25m Sport Pistol - Women Hayley Chapman 12
25m Sport Pistol - Women Lalita Yauhleuskaya 10
50m Free Pistol - Men Bruce Quick 68.8
50m Free Pistol - Men Daniel Repacholi 166.6
50m Rifle 3 Position - Men Dane Kevin Sampson 391.4
50m Rifle 3 Position - Men Michael Brown 1107
50m Rifle 3 Position - Women Alethea Nevada Sedgman 566
50m Rifle 3 Position - Women Robyn Ridley 384.2
50m Rifle Prone - Men Warren Potent 204.3 (GR)
50m Rifle Prone - Men Dane Kevin Sampson 160.8
50m Rifle Prone - Women Jennifer Hens 613.3
50m Rifle Prone - Women Robyn Ridley 615.7
Double Trap - Men Russell Mark 123
Double Trap - Men Tom Turner 25
Double Trap - Women Emma Cox 85
Double Trap - Women Gaye Shale 80
Fullbore Rifle Queens Prize - Open James Corbett 387
Fullbore Rifle Queens Prize - Open Geoff Grenfell 387
Fullbore Rifle Queens Prize (Pair) - Open Australia 586-66v
Skeet - Men Paul Adams 11
Skeet - Men Keith Ferguson 46
Skeet - Women Laura Coles 14
Skeet - Women Lauryn Mark 9
Trap - Men Michael Diamond 11
Trap - Men Adam Vella 11
Trap - Women Laetisha Scanlan 13
Trap - Women Catherine Skinner 9
Squash
Doubles - Men Australia 0-2
Doubles - Men Australia 2-1
Doubles - Mixed Australia 2-1
Doubles - Mixed Australia 2-0
Doubles - Women Australia 0-2
Doubles - Women Australia 0-2
Singles - Men Ryan Cuskelly 1-3
Singles - Men Steve Finitsis 2-3
Singles - Men Cameron Pilley 0-3
Singles - Women Kasey Brown 1-3
Singles - Women Sarah Cardwell WO
Singles - Women Rachael Grinham 1-3
Swimming
100m Backstroke - Men Mitch Larkin 53.59
100m Backstroke - Men Ben Treffers 53.84
100m Backstroke - Men Josh Beaver 53.75
100m Backstroke - Women Belinda Hocking 59.93
100m Backstroke - Women Emily Seebohm 59.37 (GR)
100m Backstroke - Women Madi Wilson 1:00.45
100m Breaststroke - Men Christian Sprenger 1:01.73
100m Breaststroke - Women Sally Hunter 1:08.26
100m Breaststroke - Women Leiston Pickett 1:08.46
100m Breaststroke - Women Lorna Tonks 1:07.34
100m Breaststroke Para Sport SB9 - Women Katherine Downie 1:24.04
100m Breaststroke Para Sport SB9 - Women Madeleine Scott 1:21.38
100m Butterfly - Men Tommaso D'Orsogna 52.45
100m Butterfly - Men Jayden Hadler 52.42
100m Butterfly - Men Christopher Wright 52.88
100m Butterfly - Women Ellen Gandy 58.93
100m Butterfly - Women Alicia Coutts 58.21
100m Butterfly - Women Emma Mckeon 57.66
100m Freestyle - Men Tommaso D'Orsogna 49.04
100m Freestyle - Men James Magnussen 48.11
100m Freestyle - Men Cameron Mcevoy 48.34
100m Freestyle - Women Bronte Campbell 52.86
100m Freestyle - Women Cate Campbell 52.68 (GR)
100m Freestyle - Women Emma Mckeon 53.61
100m Freestyle Para Sport S8 - Women Maddison Elliott 1:05.32 (GR,NR,PB,WR)
100m Freestyle Para Sport S8 - Women Lakeisha Patterson 1:08.98
100m Freestyle Para Sport S9 - Men Matthew Cowdrey 56.33
100m Freestyle Para Sport S9 - Men Rowan Crothers 54.58 (WR)
100m Freestyle Para Sport S9 - Men Brenden Hall 56.85
1500m Freestyle - Men Jordan Harrison 14:55.71
1500m Freestyle - Men Mack Horton 14:48.76
1500m Freestyle - Men Matthew Levings 15:13.53
200m Backstroke - Men Mitch Larkin 1:55.83
200m Backstroke - Men Matson Lawson 1:56.63
200m Backstroke - Men Josh Beaver 1:56.19
200m Backstroke - Women Belinda Hocking 2:07.24 (GR)
200m Backstroke - Women Emily Seebohm 2:08.51
200m Backstroke - Women Madi Wilson 2:10.35
200m Breaststroke - Men Christian Sprenger 2:12.69
200m Breaststroke - Men Daniel Tranter DNS
200m Breaststroke - Women Sally Hunter 2:23.33
200m Breaststroke - Women Taylor Mckeown 2:22.36
200m Breaststroke - Women Tessa Wallace 2:27.41
200m Butterfly - Men Grant Irvine 1:56.34
200m Butterfly - Men Mitch Pratt 1:57.13
200m Butterfly - Men Daniel Tranter 1:57.31
200m Butterfly - Women Ellen Gandy 2:09.51
200m Butterfly - Women Alanna Bowles 2:12.31
200m Butterfly - Women Maddie Groves 2:08.44
200m Freestyle - Men Thomas Fraser-Holmes 1:45.08
200m Freestyle - Men Cameron Mcevoy 1:45.56
200m Freestyle - Men David Mckeon 1:46.74
200m Freestyle - Women Bronte Barratt 1:56.62
200m Freestyle - Women Brittany Elmslie 1:59.18
200m Freestyle - Women Emma Mckeon 1:55.57 (GR)
200m Freestyle Para Sport S14 - Men Daniel Fox 1:57.89
200m Freestyle Para Sport S14 - Men Mitchell Kilduff 2:01.37
200m Freestyle Para Sport S14 - Men Josh Alford 2:03.43
200m Individual Medley - Men Thomas Fraser-Holmes 1:58.86
200m Individual Medley - Men Mitch Larkin DNS
200m Individual Medley - Men Daniel Tranter 1:57.83 (GR)
200m Individual Medley - Women Alicia Coutts 2:10.30
200m Individual Medley - Women Kotuku Ngawati 2:17.04
200m Individual Medley - Women Emily Seebohm 2:14.37
200m Individual Medley Para Sport SM10 - Women Katherine Downie 2:31.98
200m Individual Medley Para Sport SM10 - Women Madeleine Scott 2:40.61
200m Individual Medley Para Sport SM8 - Men Jesse Aungles 2:31.25
200m Individual Medley Para Sport SM8 - Men Blake Cochrane 2:32.72
4 x 100m Freestyle Relay - Men Australia 3:13.44 (GR)
4 x 100m Freestyle Relay - Women Australia 3:30.98 (GR,WR)
4 x 100m Medley Relay - Men Australia 3:32.21
4 x 100m Medley Relay - Women Australia 3:56.23 (GR)
4 x 200m Freestyle Relay - Men Australia 7:07.38 (GR)
4 x 200m Freestyle Relay - Women Australia 7:49.90 (GR)
400m Freestyle - Men Jordan Harrison 3:48.09
400m Freestyle - Men Mack Horton 3:44.91
400m Freestyle - Men David Mckeon 3:44.09
400m Freestyle - Women Jessica Ashwood 4:11.23
400m Freestyle - Women Bronte Barratt 4:06.02
400m Freestyle - Women Remy Fairweather 4:07.65
400m Individual Medley - Men Thomas Fraser-Holmes 4:12.04
400m Individual Medley - Men Jared Gilliland 4:21.78
400m Individual Medley - Men Travis Mahoney 4:18.51
400m Individual Medley - Women Ellen Gandy 4:51.54
400m Individual Medley - Women Keryn Mcmaster 4:36.35
400m Individual Medley - Women Jessica Pengelly 4:47.00
50m Backstroke - Men Mitch Larkin 24.80
50m Backstroke - Men Ben Treffers 24.67
50m Backstroke - Men Josh Beaver 25.19
50m Backstroke - Women Belinda Hocking 28.58
50m Backstroke - Women Emily Seebohm 27.98
50m Backstroke - Women Madi Wilson 28.86
50m Breaststroke - Men Christian Sprenger 27.46
50m Breaststroke - Men Kenneth To 29.33
50m Breaststroke - Women Sally Hunter 31.60
50m Breaststroke - Women Leiston Pickett 30.59
50m Breaststroke - Women Lorna Tonks 31.48
50m Butterfly - Men Jayden Hadler 23.76
50m Butterfly - Men Kenneth To 24.26
50m Butterfly - Men Christopher Wright 23.97
50m Butterfly - Women Alicia Coutts 26.52
50m Butterfly - Women Brittany Elmslie 25.91
50m Butterfly - Women Maddie Groves 26.62
50m Freestyle - Men Matt Abood 22.14
50m Freestyle - Men James Magnussen 22.10
50m Freestyle - Men Cameron Mcevoy 22.00
50m Freestyle - Women Bronte Campbell 24.20
50m Freestyle - Women Cate Campbell 24.00
50m Freestyle - Women Melanie Schlanger 24.39
800m Freestyle - Women Jessica Ashwood 8:29.32
800m Freestyle - Women Alanna Bowles 8:24.74
800m Freestyle - Women Laura Crockart 8:41.64
Table Tennis
Doubles - Men Australia 1-3
Doubles - Men Australia 1-3
Doubles - Mixed Australia 0-3
Doubles - Mixed Australia 2-3
Doubles - Mixed Australia 0-3
Doubles - Mixed Australia 0-3
Doubles - Women Australia 1-3
Doubles - Women Australia 2-3
Singles - Men William Henzell 1-4
Singles - Men David Powell 3-4
Singles - Men Kane Townsend 1-4
Singles - Women Zhenhua Dederko 1-4
Singles - Women Jian Fang Lay 0-4
Singles - Women Ziyu Zhang 3-4
Team - Men Australia 2-3
Team - Women Australia 3-1
Triathlon
Individual - Men Ryan Bailie 1:50:43
Individual - Men Aaron Royle 1:51:03
Individual - Men Dan Wilson 1:51:36
Individual - Women Ashleigh Gentle 2:03:24
Individual - Women Emma Jackson 1:59:34
Individual - Women Emma Moffatt 2:01:31
Team Relay - Mixed Australia 1:14:14.00
Weightlifting
+105kg - Men Damon Kelly 388
+105kg - Men Christopher Rae 336
+75kg - Women Deborah Acason 236
105kg - men Maxwell Dalsanto 312
105kg - men Robert Galsworthy 325
48kg - Women Tegan Napper 155
53kg - Women Socheata Be 173
53kg - Women Erika Ropati-Frost 175
58kg - Women Seen Lee 190
62kg - Men Vannara Be 256
75kg - Women Kylie Lindbeck 197
77kg - Men Francois Etoundi 314
85kg - Men Malek Chamoun DNF
94kg - Men Simplice Ribouem 349
Bench Press Para Sport - Heavyweight - Men Leigh Bruce Skinner 155.7
Bench Press Para Sport - Heavyweight - Men Benjamin Wright 152.1
Bench Press Para Sport - Heavyweight - Women Jessica Gray 57.3
Bench Press Para Sport - Lightweight - Men Abebe Fekadu 176.6
Wrestling Freestyle
53kg - Women Rupinder Kaur 0-5
57kg - Men Shane Parker 1-4
58kg - Women Carissa Holland 0-5
61kg - Men Deon Swart 1-4
63kg - Women Stevie Kelly 0-4
65kg - Men Mehrdad Tarash 0-5
74kg - Men Jayden Lawrence 0-5
86kg - Men Ali Abdo 0-5